Ferie zimowe w Północnej Ćwiartce

W tym roku województwo mazowieckie zacznie ferie zimowe w pierwszej turze, od 15 stycznia. A to oznacza,  że również warszawskie dzieciaki, a wśród nich te z Północnej Ćwiartki, będą miały wolne już za tydzień! Dla tych rodziców, którzy się zagapili i nie zaplanowali swoim pociechom wyjazdu narciarskiego, przygotowaliśmy propozycje rodzinnych atrakcji, które umilą mroźne dwa tygodnie laby.

1. KINO – niby nic oryginalnego, ale zawsze się sprawdza. Pokażcie nam dziecko, które nie lubi chodzić do kina! A w Północnej Ćwiartce jest, gdzie się wybrać, bo oprócz trzech multipleksów (Cinema City na Bemowie i w Galerii Północnej oraz Multikina w Galerii Młociny), filmy głównego nurtu obejrzeć można też w żoliborskim Kinie Wisła i białołęckim Kinie na boku. W czasie zimowych ferii w repertuarze nie zabraknie filmów familijnych. Wśród najgłośniejszych tytułów można wymienić Trolle 3(od 1 grudnia), Wonkę (od 14 grudnia) , Akademię Pana Kleksa (od 25 grudnia), czy Wyfruniętych (od 5 stycznia).

Szczegółowe informacje:
Cinema City Bemowo  ul. Powstańców Śląskich 126A
ceny biletów za film 2D: normalny – 29,90 zł. od czwartku do wtorku, ulgowy lub rodzinny – 24,90 zł. od czwartku do wtorku. W środę wszystkie bilety po 16,90 zł.
Więcej dowiecie się tu: https://www.cinema-city.pl/

Cinema City Galeria Północna ul. Światowida 17
ceny biletów za film 2D: normalny – 29,90 zł. od czwartku do wtorku, ulgowy lub rodzinny – 24,90 zł. od czwartku do wtorku. W środę wszystkie bilety po 16,90 zł.
Więcej dowiecie się tu: https://www.cinema-city.pl/

Multikino Młociny  Zgrupowania AK „Kampinos” 15
ceny biletów za film 2D: wszystkie typy biletów – 37,90 zł. za miejsce Standard lub 29,90 zł. za miejsce Promo lub 19,90 zł. za miejsce Super Promo.
Więcej dowiecie się tu: https://multikino.pl/

Kino Wisła Plac Wilsona 2
ceny biletów: normalny – 22 zł. od wtorku do piątku do 16:59 lub 27 zł. od piątku od 17:00 do niedzieli i w dni świąteczne, ulgowy – 19  zł. od wtorku do piątku do 16:59 lub 22 zł. od piątku od 17:00 do niedzieli i w dni świąteczne. W poniedziałki wszystkie typy biletów po 16 zł.
Więcej dowiecie się tu: https://www.novekino.pl/kina/wisla/

Kino na boku ul. Van Gogha 1
ceny biletów: normalny – 19 zł., ulgowy – 16 zł.
Więcej dowiecie się tu: https://bok.waw.pl/kino-na-boku

2. LODOWISKO – jeśli śniegu będzie za mało na lepienie bałwanów i szaleństwa na sankach, świetnym pomysłem będzie jazda na łyżwach. Na Bemowie od lat działa bezpłatne lodowisko, gdzie wszyscy są mile widziani. Tego sportu nikomu nie trzeba zachwalać, to rozrywka dobra dla dzieci i młodzieży w każdym wieku!

Szczegółowe informacje:
Bezpłatne lodowisko na Bemowie –ul. Obrońców Tobruku 40
Lodowisko otwarte codziennie (od 14.12.23 do 25.02.24) od 9:00 do 21:30.
Wstęp, wypożyczalnia łyżew oraz szatnia – bezpłatne
Więcej dowiecie się tu: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/bezplatne-lodowisko-na-bemowie-

3.  WARSZTATY KUGLARSKIE  – Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty kuglarskie dla dzieci i młodzieży. Cyrkowe gry i zabawy pozwolą uczestnikom poruszyć wyobraźnię i wygimnastykować ciało. Żonglerka buduje pewność siebie i rozwija świadomość ciała. Podczas zajęć prowadząca w przystępny sposób spróbuje pomóc młodym uczestnikom odkryć – a może nawet przekroczyć! – własne możliwości.

Szczegółowe informacje:
Białołęcki Ośrodek Kultury, 3 pokoje z kuchnią ul. Głębocka 84
Termin: sobota, 27 stycznia godz. 15:30 (grupa 7 – 15 lat) lub 16:30 (16+ lat)
Wstęp wolny!
Więcej dowiecie się tu: https://bok.waw.pl/wydarzenia/warsztaty-kuglarskie-256855845

4. ZIMOWE PÓŁKOLONIE SPORTOWE – Twoje dziecko nie wyobraża sobie dwóch tygodni bez zajęć WF i chciałbyś pomóc mu spożytkować rozsadzającą je energię? Nic prostszego! Żoliborski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje Zimowe Półkolonie Sportowe. Uczestnicy przez cały dzień będą mieli zapewnione różnego rodzaju atrakcje, przede wszystkim – fizyczne. Jeden turnus trwa pięć dni, podczas których podopieczni OSiR będą uczestniczyć w intensywnym programie obejmującym trzy bloki zajęć.

Szczegółowe informacje:
Żoliborski Ośrodek Sportu i Rekreacjiul. Potocka 1
Koszt: 890 zł./ os.
Turnusy: 15 – 19 stycznia lub 22 – 26 stycznia
Więcej dowiecie się tu: https://osir-zoliborz.waw.pl/2023/11/21/zimowe-polkolonie-sportowe-2/

5. FERIE W MAL-u ŻOLIBORZ – działające w ramach Żoliborskiego Domu Kultury Miejsce Aktywności Lokalnej organizuje Zimowy Relaks dla najmłodszych. Od środy 17 stycznia do piątku 26 stycznia dzieci w wieku 6 – 11 lat będą mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach i warsztatach. W programie m.in. zajęcia plastyczne, wspólne pieczenie pizzy, czy rodzinne warsztaty stolarskie. Jest z czego wybierać. Dzieciaki z pewnością nie będą się nudzić!

Szczegółowe informacje:
Miejsce Aktywności Lokalnej ul. Marii Kazimiery 20
Koszt: wstęp wolny
Więcej dowiecie się tu: https://zoliborskidomkultury.pl/ferie-w-mal-u-zoliborz-zimowy-relaks/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *