Zabaw się w pizzaiolo… dla WOŚP!

BIELANY. Czy mamy tu amatorów pizzy? Co za pytanie! Chyba każdy ma swój ulubiony rodzaj i smak tego włoskiego placka. Poza tym coraz popularniejsze staje się przygotowywanie pizzy we własnym domu. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym? Aktywiści z bielańskiego MAL Samogłoska zapraszają do wspólnego pieczenia pizzy dla WOŚP.

Każdego roku coraz więcej Polaków staje się specjalistami w pieczeniu pizzy. I nie chodzi tu wyłącznie o właścicieli licznych „włoskich” restauracji, czy nawet o bywalców takich lokali. Wiele osób samodzielnie robi pizzę we własnych domach. I to już nie tylko kwestia towarzyskiego spędzania wolnego czasu przy wspólnym gotowaniu. Domowi pizzaiolo konkurują między sobą i spierają się – czy lepsza pizza to ta rzymska, czy neapolitańska? Czy ciasto powinno leżakować przez dwie doby, czy wystarczy 5 godzin? I wreszcie odwieczne: czy ananas jest dopuszczalny jako dodatek? A gdyby wykorzystać tę podsycaną rywalizacją pasję … w szczytnym celu?

Już w niedzielę 28 stycznia odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tej imprezy nie trzeba nikomu opisywać, znają ją wszyscy. I wszyscy chętnie pomagają. A pomagać można na wiele sposobów – niekoniecznie poprzez udział w wielkich licytacjach, niekoniecznie dużym nakładem sił. Chcecie aktywnie wspierać WOŚP, ale brakuje Wam energii do stania na mrozie z puszką? Możecie się zaangażować w mniej oczywisty sposób i wspierać wolontariuszy! Na Bielanach młociński sztab WOŚP zaprasza do wspólnego pieczenia pizzy dla wyczerpanych kwestowaniem ochotników. Nikt nie będzie od Was wymagał umiejętności ekspertów włoskiej kuchni. Wystarczą zapał do działania i dwie silne ręce do zagniatania ciasta. No i szczery entuzjazm. Bo jak przy każdym finale WOŚP, punktem obowiązkowym będzie przyjazna, dobra atmosfera. Jeśli nie masz w planach, żeby samemu zgłosić się na wolontariusza, w ostatnią niedzielę stycznia przyprowadź swoich przyjaciół do Miejsca Aktywności Lokalnej Samogłoska. Zdziwisz się, jak łatwo pasję do pizzy można połączyć z czynieniem dobra… nie tylko dla podniebienia!

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Miejsce Aktywności Lokalnej Samogłoska (ul. Samogłoska 9A, lok.3, piętro 1)
Czas: niedziela 28 stycznia, godz. 11:00 – 15:00

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://samogloska.waw.pl/2023/12/29/32-final-wosp-na-mlocinach/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *