Koncert walentynkowy Ani Rusowicz

Walentynki za pasem, a Wy nie macie pomysłu, jak spędzić ten specjalny dzień ze swoją drugą połówką? Dobrym pomysłem zawsze jest koncert w stylu retro! A tak się składa, że taka impreza zapowiada się niebawem w Północnej Ćwiartce. I to na kilka dni przed Świętem Zakochanych. Na Białołęce odbędzie się koncert Ani Rusowicz.

Święto zakochanych

Choć Walentynki już wiele lat temu na dobre przeniknęły do naszej kultury, to mają tylu samo fanów, co przeciwników. W zależności od wieku, wrogowie Dnia Zakochanych dzielą się na obawiających się amerykanizacji polskiej tradycji i tych, którzy w 14 lutego widzą dyskryminację osób niebędących w związkach. Tak czy inaczej, dzień ten wzbudza wiele kontrowersji. Pomimo to, grono świętujących  pozostaje liczne. Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy z nadejściem lutego nie głowił się, gdzie zarezerwować stolik na romantyczną kolację, albo czy bombonierka w kształcie serca to dostatecznie wymowny gest.

Koncert na Białołęce

W tym roku Walentynki wypadają niefortunnie w środku tygodnia, ale kto powiedział, że nie można ich uczcić trochę wcześniej? 10 lutego w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ulicy Głębockiej odbędzie się nastrojowy koncert Ani Rusowicz. Jako córka Ady Rusowicz, legendarnej wokalistki grupy Niebiesko-Czarni, Ania muzykę ma we krwi. Swoją karierę zaczęła jeszcze w trakcie studiów, we współpracy z zespołem Dezire, z którym w 2006 roku wzięła udział w koncercie Piosenka dla Europy – eliminacjach do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji. Poza śpiewaniem, Ania Rusowicz sama pisze teksty i komponuje. W 2012 roku zdobyła cztery Fryderyki: jako „Wokalistka roku”, za „Fonograficzny debiut roku” oraz w kategoriach „Album roku pop” i „Produkcja muzyczna roku” za album „Mój Big-Bit”. Poza tym artystka wydała jeszcze trzy płyty: „Genesis” (2013), „Retronarodzenie” (2016) i „Przebudzenie” (2019). W swojej twórczości Rusowicz mocno nawiązuje do muzyki lat 60. i 70.  Charakterystyczny dla jej piosenek lekki i optymistyczny styl retro zdobył sobie uznanie zarówno wśród publiczności (dwa z jej czterech albumów uzyskały status Złotych Płyt), jak i krytyków. Obecnie wokalistka przygotowuje kolejny album (premiera na wiosnę tego roku). Na lutowym koncercie zaprezentuje przedpremierowo kilka nowych utworów, ale zagra też swoje starsze przeboje.

Wybierzcie się na walentynkowy koncert Ani Rusowicz bez względu na to, jaki macie stosunek do Walentynek. W końcu każda okazja jest dobra do okazywania miłości… Nawet samemu sobie. I szczególnie poprzez doświadczenia muzyczne!

Wydarzenie jest objęte projektem „Wychodzę z rodzicami”, podczas którego animatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi w wieku 3 – 8 lat.

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Białołęcki Ośrodek Kultury (ul. Głębocka 66)
Czas: sobota 10 lutego, godz. 19:00
Cena biletu: 60 zł. (bilety: https://iframe18.biletyna.pl/event/view/id/390945)

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://bok.waw.pl/wydarzenia/ania-rusowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *