Bielański karnawał

Kalendarzowa zima w pełni, a za oknem plucha. Kiedy Warszawa jest taka szara, chętnie szukamy jakichś atrakcji… i to niekoniecznie na świeżym powietrzu. Na szczęście jeszcze przez chwilę mamy karnawał i w związku z tym – całkiem sporo tanecznych imprez. W poszukiwaniu pozytywnej energii można się wybrać choćby na Bielany.

Karnawał na dobry humor

Karnawał ma bardzo długą historię, bo tradycja ta powstała jeszcze w starożytności. Oczywiście miała ona ścisłe powiązanie z cyklem natury. Świętowanie przed nadejściem wiosny związane było z kultem agrarnym. Bawiono się w intencji dobrych zbiorów i w oczekiwaniu na nie. Ktoś kiedyś wymyślił, że im wyżej będzie się skakać, tym wyżej wyrośnie zboże… i tak zaczęły się karnawałowe tańce. Co prawda, dziś już nie o skoki i nie o plony chodzi, ale tradycja zimowego imprezowania zachowała się do współczesności. I dobrze, bo – choć tego starożytni mogli nie być świadomi – w taką pogodę towarzyskie spotkania i wspólna zabawa dobrze robią naszemu nastrojowi.

Wyjdź z domu

Planowaliście wybrać się z dzieciakami na sanki, albo pójść całą rodziną na spacer po zaśnieżonym Lesie Bielańskim? Jeśli rozmokłe resztki śniegu i zachmurzone niebo pokrzyżowały Wam plany i popsuły humor, nie ma sensu na siłę wychodzić na dwór. A jeśli nie macie pomysłu, jak przyjemnie spędzić weekend, to zamiast chować się w domach, wybierzcie się na bielański bal karnawałowy. W weekend 10 i 11 lutego w Centrum Rekreacji i Sportu przy ulicy Lindego odbędzie się sezonowa impreza taneczna. Dwa wieczory pod rząd wypełnione będą zabawą i różnymi atrakcjami. Oczywiście, przede wszystkim muzycznymi. Gwiazdą wydarzenia będzie Paweł Stasiak, lider zespołu Papa D (dawniej Papa Dance). Organizatorzy z pewnością zadbają też o dobrą atmosferę. W ten weekend zdecydowanie warto zajrzeć do bielańskiego CRS-u. To być może ostatnia przed Wielkanocą okazja do tak hucznego imprezowania. Świętujmy bielański karnawał z należytym przytupem!

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Centrum Rekreacji i Sportu Bielany (ul. Lindego 20)
Czas: sobota 10 lutego i niedziela 11 lutego, godz. 19:00 – 23:00
Cena biletu: wstęp wolny

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://bielany.um.warszawa.pl/-/bielanski-karnawal-2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *