Agnieszki Osieckiej „Apetyt na czereśnie”

Koncerty, recitale, potańcówki… w Północnej Ćwiartce nie brakuje wydarzeń muzycznych. A co powiecie na muzyczny… spektakl, na podstawie tekstu Agnieszki Osieckiej? W lutym Bemowskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich na przedstawienie „Apetyt na czereśnie”.

Osiecka wielką poetką była…

Choć Agnieszka Osiecka zmarła niemal trzydzieści lat temu, to jej twórczość pozostaje żywa w świadomości wielu. Niektóre jej piosenki znają praktycznie wszyscy. Małgośka w wykonaniu Maryli Rodowicz, śpiewany przez Skaldów Króliczek, czy Nie spoczniemy Czerwonych Gitar to tylko kilka przykładów z całej serii jej najbardziej rozpoznawalnych utworów. Od wielu lat organizowany jest festiwal Pamiętajmy o Osieckiej, podczas którego odbywa się konkurs na najlepszą interpretację tekstów poetki. W wielu teatrach wciąż można oglądać muzyczne spektakle jej autorstwa….

Spektakl muzyczny na Bemowie

Choć w Północnej Ćwiartce cierpimy niestety na niedostatek teatrów, to jednak życie teatralne jest! Tli się nieśmiało w domach kultury i szkolnych aulach. Nic więc dziwnego, że również twórczość Osieckiej trafiła w końcu do naszej części Warszawy. W lutym w Bemowskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl muzyczny „Apetyt na czereśnie”. To historia wspólnej podróży Zosi i Marka – dwojga całkiem obcych sobie ludzi, którzy rozmawiają o tym, co najważniejsze: o miłości, bliskości i życiu. Reżyserii przedstawienia podjęła się Justyna Gumienna, a w rolach Kobiety i Mężczyzny wystąpią Matylda Tymolewska i Jeremi Sputo. Agnieszka Osiecka, poprzez piosenki i błyskotliwe dialogi, z właściwą sobie wrażliwością uchwyciła w sztuce zawiłości relacji damsko-męskich. Ten kameralny spektakl to świetny pomysł na miły, choć refleksyjny zarazem wieczór z drugą połówką lub w gronie przyjaciół. Będziecie zaskoczeni, jak aktualne są dzisiaj spostrzegawczość Osieckiej i jej przemyślenia na temat ludzkiej natury.

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury (ul. Konarskiego 20)
Czas: piątek 16 lutego, godz. 19:00
Cena biletu: wstęp wolny

Więcej informacji znajdziecie tu:

https://www.facebook.com/events/1421463172060479/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *