Niemen na jazzowo

Lubicie piosenki Czesława Niemena? Znacie na wyrywki Sen o Warszawie i Dziwny jest ten świat? Cenicie nietuzinkowe aranżacje znanych utworów? W takim razie koniecznie przyjdźcie na jazzowy koncert Artur Dutkiewicz Trio. Już niedługo zespół wystąpi na warszawskich Bielanach.

Sen o Warszawie

Czy istniał kiedyś artysta bardziej warszawski od Niemena? Może i tak, szczególnie, że piosenkarz nawet z Warszawy nie pochodził, a w swojej twórczości odnosił się częściej ogólnie „do świata” niż do samych tylko mieszkańców stolicy. Chyba jednak żaden mieszkaniec Północnej Ćwiartki nie będzie się kłócić ze stwierdzeniem, że Sen o Warszawie to prawdziwy hymn na cześć naszego miasta. Szczyt popularności piosenkarza przypadł na lata 70-te, a jednak jego twórczość wciąż jest znana i cały czas się do niej wraca. Z pewnością muzykę Niemena charakteryzuje pewna ponadczasowość. Nic więc dziwnego, że współcześni artyści chętnie podejmują się jej reinterpretacji. Na krok ten zdecydował się również pianista i kompozytor jazzowy Artur Dutkiewicz.

Niemenowy koncert jazzowy

 „Ambasador Polskiego Jazzu” (jest jednym z najczęściej występujących za granicą polskich jazzmanów), który od wielu lat koncertuje ze swoim zespołem Artur Dutkiewicz Trio (Michał Barański – kontrabas, Łukasz Żyta – perkusja), ma na swoim koncie już kilkanaście płyt. 21 lutego muzycy wystąpią w Bielańskim Ośrodku Kultury z okazji 20 rocznicy śmierci Czesława Niemena. Zespół zagra jazzowe aranżacje największych przebojów artysty. W programie koncertu znajdą się między innymi utwory z płyty tria „Niemen Improwizacje”, a wśród nich Czy mnie jeszcze pamiętasz i Ciuciubabka. Właśnie dzięki takim oryginalnym interpretacjom muzyka Niemena pozostaje wiecznie żywa i może łączyć pokolenia. Koniecznie weźcie udział w tym koncercie i dajcie się porwać nowym wersjom pięknych, dobrze Wam znanych piosenek.

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury (ul. Goldoniego 1)
Czas: środa 21 lutego, godz. 18:00
Cena biletu: 35 zł. (do kupienia w BOK i online: https://biletyna.pl/koncert/Jazz-w-BOK-Gramy-wprost-Artur-Dutkiewicz-Trio-Niemen-Improwizacje/Warszawa)

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://bielanski.waw.pl/jazz-w-bok-gramy-wprost-artur-dutkiewicz-trio-niemen-improwizacje/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *