Koncert Kapeli Zamorskiej

Choć świat robi się coraz „mniejszy” i dalekie wyprawy są już w zasięgu większości z nas, to nie każdy może rzucić wszystko i wyjechać na Karaiby. A czasem bardzo nam tego potrzeba, szczególnie w środku warszawskiej zimy. Jak więc poczuć zamorski klimat nie opuszczając Północnej Ćwiartki? Wybrać się na koncert Kapeli Zamorskiej!

Muzyczna ucieczka do ciepłych krain

Choć w lutym i marcu mamy nagromadzenie „rozgrzewających” świąt – Tłusty Czwartek, Walentynki, Dzień Kobiet – to aura pozostaje jednak mocno depresyjna. Dlatego całe szczęście, że w Północnej Ćwiartce wciąż coś się dzieje! Koncerty, potańcówki, seanse filmowe, spotkania autorskie – jest w czym wybierać w każdej z czterech północnych dzielnic Warszawy. Ale kiedy za oknami szaruga, człowiekowi szczególnie tęskno do południowych, a nawet: latynoskich klimatów. Wszyscy chcielibyśmy choć na chwilę porzucić swoje codzienne obowiązki i uciec w jakieś ciepłe, wakacyjne miejsce. W taką pogodę po prostu ma się ochotę na coś szczególnie pozytywnego. I tak właśnie zapowiada się koncert Kapeli Zamorskiej.

Egzotycznie na Żoliborzu

Można powiedzieć, że zespół ten to jeden z licznych „projektów pandemicznych”, których każdy z nas miał po kilka w strasznych czasach lockdownu… Kapela powstała w pandemii na warszawskim Osiedlu Przyjaźń (a więc na Bemowie, w Północnej Ćwiartce). Jak sugeruje nazwa grupy, muzycy śpiewają i grają piosenki zza ciepłych mórz. Tłumaczeniem tekstów zajmuje się Michał Kłobukowski, człowiek, który zapoczątkował działalność Kapeli. Artyści wykonują utwory w kilku językach: polskim, hiszpańskim i ladino. W skład zespołu wchodzi pięcioro wokalistów, którzy śpiewają przy akompaniamencie oryginalnych zamorskich instrumentów: gitary, ukulele, mandoliny, cajona, skrzypiec i innych perkusjonaliów. Już w sobotę 24 lutego będzie można ich posłuchać na żywo w Miejscu Aktywności Lokalnej na Żoliborzu. Przyjdźcie i choć na chwilę dajcie się porwać muzycznie w egzotyczne zamorskie krainy!

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu – Żoliborski Dom Kultury (ul. Marii Kazimiery 20/U1)
Czas: sobota 24 lutego, godz. 18:00 – 19:30
Cena biletu: wstęp wolny

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://www.facebook.com/events/1900603113730139/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *