Włoska przygoda na Żoliborzu

Kiedy ferie zimowe już za nami, a do wakacji wciąż daleko, niejeden z nas marzy o wyprawie. I to trochę bardziej odległej niż na dystansie dom – praca, czy szkoła – sklep. Czasem trudno się wyrwać, choć na krótko uciec z miasta… Ale kto zabroni nam planować? Zajrzyjcie na Żoliborz, gdzie świat można odkrywać również zdalnie!

Zdalne podróżowanie?

Piękną mamy jesień tej zimy! W połowie lutego chyba już wszyscy wyczekujemy z utęsknieniem wiosny. Szczególnie, że zima rzeczywiście w pełni, ale tylko ta kalendarzowa. Od kilku dni (a może nawet tygodni) w całej Północnej Ćwiartce mamy ciągłe zachmurzenia i deszcze. Każdy chciałby już wyrwać się na kolejne wakacje… Czasem stoją nam jednak na przeszkodzie różne mniej i bardziej przyziemne sprawy. Może więc chociaż zacząć planować przyszłe podróże? Taką możliwość daje organizowany w Centrum Lokalnym Żoliborz cykl spotkań „Żoliborzanie odkrywają świat”.

Wakacje po włosku

Każde wydarzenie z tej serii gromadzi grupę globtroterów i miłośników wypraw. Za każdym razem rozmowy toczą się wokół innego zakątka Polski lub świata: kontynentu, kraju, czy regionu. Uczestnicy opowiadają o kulturze, języku, kuchni, społeczeństwie i wymieniają się podróżniczymi doświadczeniami. Najbliższe spotkanie odbędzie się już we wtorek 27 lutego, a jego tematem będzie tym razem słoneczna Italia. Prowadzący prelekcję żoliborzanin opowie o swoim półrocznym pobycie na południu Włoch. Będzie to zapewne ciekawy punkt wyjścia do pasjonującej dyskusji. Na przekór jesiennej zimie warto wyjść tego dnia z domu i choć mentalnie zażyć odrobiny słońca. Przyłączcie się do tej włoskiej przygody!

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Centrum Lokalne Żoliborz (ul. Rydygiera 6B)
Czas: wtorek 27 lutego, godz. 18:00
Cena biletu: wstęp wolny

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://www.facebook.com/events/1028661434897220?active_tab=about

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *