Muzyczny Dzień Kobiet na Bemowie

Dzień Kobiet to relikt przeszłości? Nic bardziej mylnego! Choć szczyty popularności faktycznie przechodził w czasach PRL, to przecież wciąż chętnie go obchodzimy. I to nawet jeszcze bardziej hucznie. Dziś kobiety oczekują czegoś więcej niż przysłowiowych goździka i pończoch. Na przykład muzycznego wieczoru na Bemowie.

Dzień Kobiet przed i po PRL

Choć wszyscy odżegnujemy się od PRL i wszystkiego, co z nim związane, to wciąż chętnie praktykujemy niektóre z mocno kojarzących się z tamtymi czasami tradycje. Najlepszym tego przykładem jest Dzień Kobiet. Choć korzenie tego święta rzeczywiście związane są z ruchami robotniczymi, to historycznie sięgają dużo dalej niż powojenna Polska. Po raz pierwszy kobiety uczczono w 1909 z inicjatywy Socjalistycznej Partii Ameryki. W 1975 ONZ ustanowiła Międzynarodowy Dzień Kobiet jako „dzień uznania zasług wszystkich kobiet bez względu na podziały narodowościowe, etniczne, językowe, kulturowe, gospodarcze czy polityczne”. Niezaprzeczalnie świat potrzebował takiego dnia. W tym wypadku więc nie ma się chyba, o co obrażać na władze PRL i trzeba po prostu świętować. Najlepiej spędzając miły wieczór.

Muzyczne świętowanie

Specjalnie na tę okazję interesującą propozycję przygotowały dla nas władze Bemowa. Jak to na Bemowie – chodzi o atrakcję muzyczną. W sobotę 9 marca w Sali Widowiskowej WAT odbędzie się klimatyczny koncert z okazji Dnia Kobiet. Na scenie wystąpi artystyczny i życiowy duet: Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan. Oboje śpiewają i grają, również jako aktorzy musicalowi. Ona w 2012 roku zagrała główną rolę w spektaklu „Deszczowa piosenka” w teatrze muzycznym ROMA. Poza tym od lat współpracuje z Teatrem 6-te Piętro, gdzie można ją zobaczyć m.in. w przedstawieniach „Miłość w Seabrook” i „Zagraj to jeszcze raz, Sam”. On występował w Teatrze Muzycznym w Gliwicach, gdzie grał główne role w spektaklach „High School Musical” i „Hair”. Obecnie współpracuje z Teatrem Variete w Krakowie. Podczas koncertu 9 marca rozśpiewana para wystąpi aż dwa razy, wykonując wielkie przeboje muzyki filmowej i serialowej. W repertuarze na ten wieczór znajdą się utwory z produkcji tak znanych jak „Czterdziestolatek”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, czy „Pocahontas”. Koniecznie namówcie swoją ulubioną kobietę – żonę, mamę przyjaciółkę – i świętujcie wspólnie ten wyjątkowy dzień!

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Sala Widowiskowa WAT (ul. Kaliskiego 25A)
Czas: sobota 9 marca, godz. 17:00 i 19:00
Cena biletu: wstęp wolny po okazaniu zaproszenia (do odbioru pod adresem bemowo.zapisy@um.warszawa.pl)

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://bemowo.um.warszawa.pl/-/koncertowy-dzien-kobiet-na-bemowie-

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *