Sąsiedzkie „jajeczko” na Żoliborzu

Jeszcze chwilę temu nasza redakcja składała Wam życzenia z okazji Bożego Narodzenia, a tu nagle jest wiosna i zbliża się Wielkanoc! W całej Północnej Ćwiartce widać oznaki przygotowań do świąt: od świeżo wyrosłych w parkach żonkili i tulipanów po dekoracje w sklepach. Wielkanocną atmosferę zapewni Wam też Centrum Lokalne Żoliborz!

Wielkanoc to w Polsce jedno z najważniejszych świąt. I to nie tylko w kontekście religijnym, ale przede wszystkim – społecznym. Rodzinne spotkania i czas spędzony w wyjątkowym nastroju to wciąż bardzo chętnie praktykowana tradycja. Wiemy, że wielu z Was spędza święta ze swoimi rodzinami, ale niektórzy nie będą mieli okazji spotkać się z bliskimi. To właśnie ich przede wszystkim zachęcamy do złożenia wizyty w Centrum Lokalnym Żoliborz w sobotę wielkanocną. Tego dnia przy ulicy Rydygiera odbędzie się sąsiedzkie śniadanie wielkanocne połączone z malowaniem jajek.

Sąsiedzkie „jajeczko” rozpocznie się śniadaniem o godzinie 10:00, a od 12:00 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w tworzeniu tradycyjnych pisanek malowanych woskiem! Organizatorzy zapewniają kawę i herbatę oraz wosk i barwniki. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie jajek na pisanki oraz jakichś wielkanocnych przysmaków. Mile widziani będą goście w każdym wieku. Wpadnijcie – z koleżanką, z dzieckiem lub solo. To świetny pomysł na Wielką Sobotę – zarówno dla samotnych osób, które w Wielkanoc będą szukały rodzinnej atmosfery, jak i dla tych, którzy po prostu chcieliby miło spędzić czas i trochę lepiej poznać swoich sąsiadów.

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Centrum Lokalne Żoliborz – Żoliborski Dom Kultury (ul. Rydygiera 6B)
Czas: sobota 30 marca, godz. 10:00 – 15:00
Cena biletu: wstęp wolny

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://www.facebook.com/events/797497162222899

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *