Grzegorz Tarwid Trio w Podziemiach Kamedulskich

Choć jazz bywa uznawany za wymagający gatunek muzyczny, to wciąż przyciąga wielu słuchaczy. Doskonale wie o tym ksiądz Wojtek z parafii w Lesie Bielańskim. Jego „Jazz w Podziemiach” to wydarzenie doskonale znane w całej dzielnicy. A już za chwilę kolejny koncert, tym razem z trochę młodszymi niż zwykle artystami.

Każdy mieszkaniec Bielan wie, że „kościół w Lasku” to dużo więcej niż zwykła świątynia. Przez lata tamtejszy proboszcz, ksiądz Wojciech Drozdowicz, uczynił z najmniejszej w Północnej Ćwiartce parafii miejsce sąsiedzkiej integracji i ważny ośrodek kulturalny. Cykl wydarzeń pod nazwą „Jazz w Podziemiach Kamedulskich” znają wszyscy. To koncerty, które charakteryzuje wysoki poziom artystyczny. Zapraszani muzycy to zazwyczaj powszechnie znani artyści, a widownia jest przepełniona. Prawdopodobnie tak samo będzie w czwartek 11 kwietnia, kiedy na scenie pojawi się Trio Grzegorza Tarwida.

Tym razem zaproszeni artyści reprezentują trochę młodsze niż zwykle pokolenie, ale to nie odejmuje niczego ich talentowi. Pianista i kompozytor Grzegorz Tarwid to jeden z najsłynniejszych młodych polskich muzyków jazzowych. Doświadczenie zdobywał najpierw z mistrzami polskiej pianistyki jazzowej, a później w czasie studiów w Kopenhadze, kiedy zaczął inspirować się duńską sceną improwizowaną. Na Bielanach wystąpi wspólnie ze swoim zespołem: kontrabasistą Maksem Muchą i perkusistą Albertem Karchem. Dodatkowo będzie im towarzyszył klarnecista Michał Górczyński. Koncert w Podziemiach Kamedulskich będzie równocześnie warszawską premierą pierwszej płyty Grzegorza Tarwida „Flowers”. Jeśli lubicie posłuchać dobrego jazzu i jesteście otwarci na nowe muzyczne doświadczenia, koniecznie wybierzcie się tego wieczoru do Lasu Bielańskiego.

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Podziemia Kamedulskie (ul. Dewajtis 3)
Czas: czwartek 11 kwietnia, 19:00
Cena biletu: wstęp wolny

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://bielany.um.warszawa.pl/-/grzegorz-tarwid-trio-jazz-w-podziemiach-kamedulskich-2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *