Majówka w Północnej Ćwiartce

Niektórzy już kilka dni temu rozpoczęli najdłuższą majówkę w historii. Ale wielu warszawiaków planuje wyjechać dopiero 1 maja, a niektórzy – spędzą długi weekend w Północnej Ćwiartce. I nie jest to wcale zły pomysł. Zgodnie z prognozami, pogoda w stolicy będzie w tym tygodniu dopisywać. A na Bielanach, Bemowie, Żoliborzu i Białołęce będzie co robić, szczególnie w słoneczne dni!

 1. LAS / PARK – na Północną Ćwiartkę składają się jedne z najbardziej zazielenionych dzielnic Warszawy. Wydaje się, że to oczywiste, ale czasem niektórzy zapominają, że najlepszą rozrywkę mają pod bokiem, i to całkowicie za darmo. Jeśli tylko pogoda dopisze (a na to wygląda), można w każdej chwili wybrać się na spacer, czy na wycieczkę rowerową. Poza dużymi lasami Bemowskim i Bielańskim, mamy bardziej kameralne Lasek na Kole i Lasek Lindtego. Po drugiej stronie Wisły czekają Białołęka Dworska i Las Dąbrówka. W całej Północnej Ćwiartce jest też mnóstwo większych i mniejszych parków, które również sprzyjają wiosennym aktywnościom. W każdym lesie można znaleźć polanki stanowiące wymarzone miejsca na piknik, czy grę w badmintona.

 2. PARK LINOWY – jeśli do tej pory parki linowe kojarzyły Wam się z nieadekwatnie drogą pułapką na turystów w Szklarskiej Porębie, czy Krynicy Morskiej, to możecie się miło zdziwić. Przy ulicy Gwiaździstej na Bielanach, nieopodal parku Kępa Potocka, znajduje się jedna z największych sezonowych atrakcji dla aktywnych ruchowo dzieciaków i ich rodziców. Bielański park linowy oferuje aż pięć tras o różnym stopniu trudności  – od Trasy Niebieskiej i Trasy Junior (na obie wstęp od 120 cm. wzrostu), przez Trasę Średnią I (od 130 cm. wzrostu) i Trasę Średnią II (od 140 cm. wzrostu), aż po Trasę Wysoką (od 150 cm. wzrostu).

  Szczegółowe informacje:
  Park linowy Bielany – Warszawa ul. Gwiaździsta, przy Parku Kępa Potocka i Lesie Bielańskim (najbliższy adres do wpisania w nawigację to ul. Gwiaździsta 79A)
  Cena za wejście: od 30 do 60 zł. przy pierwszym wejściu (kolejne wejścia tańsze), bilet open – 120 zł.
  Więcej dowiecie się tu: http://park-linowy-bielany.pl/

 3. SPACERY HISTORYCZNE – organizuje się ich mnóstwo przez cały rok. W czasie majówki szykują się dwa, na Żoliborzu. W piątek 3 maja odbędzie się około 2-godzinny (15:00 – 17:00) Spacer wokół Cytadeli Warszawskiej. Przechadzka po malowniczej okolicy będzie okazją do poznania odpowiedzi na najbardziej zaskakujące pytania, m.in. „Do czego służyła kaponiera i jakie znalazła zastosowanie?”, czy „Który z Powstańców Warszawskich urodził się w X Pawilonie?”. Z kolei w niedzielę 5 maja (12:00 – 13:30) będzie można wybrać się na Spacer po Żoliborzu Oficerskim. Zwiedzaniu tej pięknej, willowej okolicy będą  towarzyszyć kolejne ciekawostki. Uczestnicy dowiedzą się m.in. „Kim był i gdzie mieszkał haker stulecia?” i „Dlaczego Zegar Słoneczny nie spełnił swojej funkcji?”. Obie wycieczki są organizowane przez portal Warszawski Zaułek.

  Więcej dowiecie się tu:
  https://www.facebook.com/events/1093538455232689?locale=pl_PL
  https://www.facebook.com/events/1396025724371223?locale=pl_PL

 4. KINO – zawsze się sprawdza, niezależnie od pogody. A w Północnej Ćwiartce jest, gdzie się wybrać, bo oprócz trzech multipleksów (Cinema City na Bemowie i w Galerii Północnej oraz Multikina w Galerii Młociny), mamy żoliborskie Kino Wisła i białołęckie Kino na boku. Na majówkę w repertuarach nie zabraknie filmów każdego gatunku: od produkcji familijnych, przez komedie, aż po horrory. Wśród najgłośniejszych tytułów można wymienić Perfect Days, Back to Black, czy Mojego psa Artura.

  Szczegółowe informacje:

  Cinema City Bemowo  ul. Powstańców Śląskich 126A
  ceny biletów za film 2D: normalny – 29,90 zł. od czwartku do wtorku, ulgowy lub rodzinny – 24,90 zł. od czwartku do wtorku. W środę wszystkie bilety po 16,90 zł.
  Więcej dowiecie się tu: https://www.cinema-city.pl/

  Cinema City Galeria Północna ul. Światowida 17
  ceny biletów za film 2D: normalny – 29,90 zł. od czwartku do wtorku, ulgowy lub rodzinny – 24,90 zł. od czwartku do wtorku. W środę wszystkie bilety po 16,90 zł.
  Więcej dowiecie się tu: https://www.cinema-city.pl/

  Multikino Młociny  Zgrupowania AK „Kampinos” 15
  ceny biletów za film 2D: wszystkie typy biletów – 37,90 zł. za miejsce Standard lub 29,90 zł. za miejsce Promo lub 19,90 zł. za miejsce Super Promo.
  Więcej dowiecie się tu: https://multikino.pl/

  Kino Wisła Plac Wilsona 2
  ceny biletów: normalny – 22 zł. od wtorku do piątku do 16:59 lub 27 zł. od piątku od 17:00 do niedzieli i w dni świąteczne, ulgowy – 19  zł. od wtorku do piątku do 16:59 lub 22 zł. od piątku od 17:00 do niedzieli i w dni świąteczne. W poniedziałki wszystkie typy biletów po 16 zł.
  Więcej dowiecie się tu: https://www.novekino.pl/kina/wisla/

  Kino na boku ul. Van Gogha 1
  ceny biletów: normalny – 19 zł., ulgowy – 16 zł.
  Więcej dowiecie się tu: https://bok.waw.pl/kino-na-boku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *