Letnie tańce w kręgu

Lato, lato, lato czeka… A razem z latem czeka nas wiele zabaw, również tych tanecznych! Na Bielanach najcieplejszą porę roku można powitać wspólnymi tańcami w kręgu w Miejscu Aktywności Lokalnej „Samogłoska”.

21 dnia czerwca wypada przesilenie letnie. Jest to oficjalny, astronomiczny początek lata i okres niezwykłych wydarzeń. Jeszcze w czasach przedchrześcijańskich pierwszy dzień lata miał w polskiej kulturze duże znaczenie. Ten czas był uznawany za magiczny, wtedy wszystko mogło się wydarzyć. Noc Świętojańska, czy Noc Kupały mają w naszej tradycji swoje specjalne miejsce. To pora czarów i miłości. Warto więc powitać ją w wyjątkowy i romantyczny sposób. Na przykład tanecznie.

Bielany też mają swoje tradycje, a jedną z nich są potańcówki! Mieszkańcy dzielnicy postanowili więc połączyć lokalne zwyczaje z letnim świętowaniem i przygotowali propozycję na jak najpiękniejsze uczczenie tego wyjątkowego wieczoru. W Miejscu Aktywności Lokalnej „Samogłoska” odbędzie się spotkanie taneczne „Razem w kręgu”. MAL organizuje takie spotkania w miarę regularnie, jednak tym razem, ze względu na wyjątkową datę, tańce będą bardziej niż zwykle energetyczne. Organizatorzy zapewniają, że nie jest wymagane żadnego rodzaju przygotowanie taneczne – chodzi o czerpanie radości ze wspólnego ruchu i zabawy. Każdy może tańczyć jak chce – w grupie lub w kręgu, bez obowiązku znajomości kroków. Nie jest wymagane nawet specjalne obuwie – można tańczyć, jak się chce i w czym się chce. Choćby boso. Jeśli zatem macie ochotę w wyjątkowy sposób uczcić nastanie lata, a przy okazji lepiej poznać swoich sąsiadów – zabierzcie przyjaciół lub rodzinę i wpadnijcie razem do MAL „Samogłoska”!

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Miejsce Aktywności Lokalnej „Samogłoska” (ul. Samogłoska 9A)
Czas: piątek 21 czerwca, 18:00 – 19:30
Cena biletu: wstęp wolny (zapisy tu: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/59039)

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://bielany.um.warszawa.pl/-/letnie-przesilenie-wspolne-tance-w-kregu-mal-samogloska-czerwiec-2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *