„Łączy nas Kazimierz Górski” w 100. rocznicę jego urodzin

W Muzeum Sportu i Turystyki od kilku dni można zwiedzać wystawę „Łączy nas Kazimierz Górski”, która jest częścią obchodów jubileuszu 100. rocznicy urodzin legendarnego selekcjonera. Będzie ona dostępna dla zwiedzających do 10 września 2021 r.

Główną atrakcją wystawy jest prezentacja medali, które zdobyli polscy piłkarze pod wodzą Kazimierza Górskiego. Zwiedzający mogą zobaczyć także koszulki meczowe „Orłów Górskiego” i ich rywali oraz odtworzony gabinet trenera i szatnię, w której jego zawodnicy przygotowywali się do najważniejszych spotkań. W Muzeum Sportu i Turystyki odsłonięty został także obraz Bogdana Kuca prezentujący Kazimierza Górskiego i jego biało-czerwoną drużynę.

Muzeum Sportu i Turystyki przygotowało również program edukacyjny skierowany do młodzieży i grup szkolnych . Zajęcia w ramach programu „Łączy nas Kazimierz Górski” odbywają się w formule online, w cyklu 30-minutowych spotkań. Program ma na celu przybliżenie sylwetki najwybitniejszego trenera w historii polskiej piłki nożnej. W ramach zajęć przypomniane zostaną sukcesy „Orłów Górskiego”, największe medale, sukcesy i zwycięstwa. Słuchacze dowiedzą się o roli sportu lwowskiego w historii Polski, poznają też kontekst historyczny oderwania Lwowa od Polski.

Warto dodać, że Kazimierz Górski samodzielną pracę w roli trenera rozpoczynał w Marymoncie Warszawa.

Partnerami wystawy są Fundacja Kazimierza Górskiego oraz Fundacja Dziedzictwo Kresowe, natomiast w gronie partnerów medialnych znaleźli się: TVP SPORT, Polskie Radio S.A., Polska Agencja Prasowa, Przegląd Sportowy, Kurier Galicyjski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *